Skip to content Skip to footer

Wszystko, co warto wiedzieć o pozycjonowaniu stron internetowych

Każdy myśli, że napisanie tekstu reklamowego to taka prosta sprawa. Nic bardziej mylnego, bo pozycjonowanie strony w internecie wymaga wiele pracy i przemyślanej strategii kampanijnej. Dlatego też właściciele firm ufają jedynie fachowcom z jasną i zdecydowaną wizją promocyjną.

Jakie rodzaje firm podlegają pozycjonowaniu?

Przede wszystkim te z branży przemysłowo- usługowej, które bazują na zaufaniu i opiniach klientów. One nie mogą sobie pozwolić na bierność i zastój, bo to odbiłoby się niekorzystnie na ich dochodach. O pozycjonowaniu w internecie myślą przede wszystkim firmy, które mają dużą konkurencję na rynku i chcą się jakoś wybić z cienia anonimowości. Internet daje im taką szansę, a oni skwapliwie z niej korzystają. Pozycjonowanie stron to przede wszystkim doskonały sposób na zyskanie sobie renomy, zwłaszcza na początku działalności. Później, jeśli zakład jest dobry i znany pozycjonowanie go w sieci staje się tylko dodatkiem.

Najczęstsze błędy w pozycjonowaniu stron?

Przede wszystkim natłok słów kluczowych. Nie zawsze ilość przechodzi w jakość. Po drugie ubogie słownictwo i znikoma odmienność kluczowych form. Przeglądarki internetowe bardziej skłonne są dać wyższą pozycję tekstowi, który nie jest zlepkiem kluczowych fraz i wyrazów. Czasy, w których liczyły się jedynie ilość znaków i naszpikowanie artykułu stosownymi frazami już dawno przeszły do lamusa. Równie popularnym błędem pozycjonowania stron jest umieszczanie artykułów na mało znanych portalach. Prowadzi to do tego, że mało kto je czyta i odwiedza. A promowana przez nie firma lub przedsiębiorstwo nadal pozostaje anonimowa.

Jak można uniknąć błędów w pozycjonowaniu stron?

Przede wszystkim należy jak najwięcej podpatrywać konkurencje i czerpać z jej zasobów wszystko, co godne jest naśladowania. Po drugie warto poszerzać swoją wiedzę teoretyczną na temat internetowego marketingu. Jest to dziedzina wiedzy, która prężnie się rozwija. Po trzecie nie należy bać się eksperymentować. Czasem takie działanie może przynieść wymierne korzyści. Po czwarte w pozycjonowaniu stron trzeba wykazać się cierpliwością i kreatywnością. Nigdy nie wiadomo przecież, jakie pozytywne rezultaty długofalowe może przynieść taka właśnie forma autopromocji.