Skip to content Skip to footer

Wypełnienia do poduszek

Poduszka to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów dających komfort podczas snu. Ważna jest zarówno poszewka, jak i sama poduszka, a dokładniej to czym jest wypełniona. W najpopularniejszych sklepach z meblami i akcesoriami do domu, wybór poduszek i pościeli jest ogromny. Od różnych kształtów, przez wzory, aż po ciężar i materiał.

Czym wypełniane są poduszki?

W głównej mierze poduszki dostępne stacjonarnie są bardzo lekkie i poręczne, ponieważ wkładane są do nich kulki silikonowe lub puch silikonowy. Przypomina to watę, która szybko wraca do swoich pierwotnych kształtów. Zdecydowanie rzadziej, ale wciąż spotkać się można z poduszkami wypełnionymi puchem. Chodzi oczywiście o ptasie pióra, które po odpowiedniej obróbce i oczywiście w odpowiedniej ilości, są w stanie zapewnić wygodę przez całą noc. Popularne staje się też włókno alpaki.

Poduszki terapeutyczne:

Zdecydowanie twardsze niż poprzedniczki, a zdecydowanie bardziej wygodne i bezpieczne. Wkłady do poduszek terapeutycznych doskonale podtrzymują cały kark i kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko urazu podczas snu. Warto dodać, że poduszka terapeutyczna jest też droższa od tej standardowej. Ceny zaczynają się od 150 zł, a za taką ze specjalnym dostosowaniem, np dla osób ze skoliozą, zapłacimy około 750 zł. Warto zainwestować w ten produkt nie tylko wtedy, gdy zauważamy u siebie problemy z wysypianiem się czy ból karku po wstaniu z łóżka. Dobrze, jeśli poduszka terapeutyczna jest stosowana codziennie. Odpowiednio wyprofilowana i dobrej jakości, będzie służyła latami i dbała przy tym o nasze zdrowie.

Gdzie kupować poduszki?

Nie od dziś wiadomo, że asortyment w sklepach stacjonarnych i internetowych jest bardzo do siebie zbliżony. Poduszki wypełnione materiałem sztucznym (np. kulki silikonowe), będą różniły się ceną, jakością i dostępnością od poduszek wyprofilowanych do kształtu głowy, zapewniających nam bezpieczeństwo. Największy wybór jest w dużych sklepach z akcesoriami do domu typu JYSK czy IKEA. Poduszki terapeutyczne są trudniej dostępne. Najprędzej dostać je można w sklepie z artykułami medycznymi lub online. Tam też dowiemy się jaki produkt będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Wkłady do poduszek znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl